3256 Mətni çap edin Mətni kopyala
“Elektron hökumət” portalı istifadəyə verildiyi tarixdən bu günədək təqdim olunan elektron xidmətlərə müraciət sayı 23 milyondan artıqdır. Bu statistik rəqəmi portala yerləşdirilmiş sayğac vasitəsi ilə hər bir vətəndaş real vaxt rejimində izləyə bilər.
Elektron xidmətlərdən bəhrələnən bu  istifadəçi dinamikası ölkəmizdə “Elektron hökumət” ideyasının sürətlə gerçəkləşməsini təsdiq edir. Portalın təqdim etdiyi  424 sosial xidmət, 12 elektron arayış, 250 növ  ödəmələri özündə birləşdirən elektron ödənişlər sistemi və bank xidmətlərindən  istifadə sayının saniyələrlə artdığını sayğac vasitəsilə müşahidə etmək mümkündür.
“Elektron hökumət”i meydana gətirən təməl ünsürləri dövlət qurumlarının, təşkilatların elektronlaşması ilə yanaşı, vətəndaşların da “elektronlaşmasıdır”. Artıq elektron xidmətlərdən istifadə etmək vərdişinə yiyələnən vətəndaşların say çoxluğu xidmətlərin rəqəmsal mühitə daşınmasının zərurət olduğunu bir daha sübut edir.

1949 Print the text Copy text
Electronic services provided through the E-government portal have been used more than 23 million times so far since the portal launched.  Any user can follow this statistical data online with the help of the counter added to the portal.
The dynamics of the use of e-services confirms the rapid implementation of the ‘e-government’ idea in Azerbaijan. With the help of the counter, any user of the portal can follow online the increasing number in the use of the electronic payment system and banking services, which combines 424 social services, 12 e-references, and 250 types of payment.
Along with the electronization of government agencies and organizations, the implementation of the e-government concept in the republic   also facilitates  the “electronization ” of citizens.  The increasing number of citizens using e-services once again proves the necessity of transferring services to the digital environment.