"Elektron hökumət" portalının "Android" üzərindən mobil versiyası istifadəyə verilib
“Android” əməliyyat sistemində çalışan mobil cihaz istifadəçiləri də  "Elektron hökumət" portalının mobil versiyasından faydalana biləcəklər
Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin 7,  Daxili İşlər Nazirliyinin 1, Ədliyyə Nazirliyinin 1, Səhiyyə Nazirliyinin 3 elektron xidmətini, həmçinin, 6 adda arayışı artıq mobil cihazınızdan əldə edin!
Portalın mobil versiyası xüsusi olaraq portativ qurğular üçün optimallaşdırılıb. Bu da tətbiqdən istifadə rahatlığını təmin edir, həmçinin, internet trafikə qənaət olunmasına səbəb olur.
“Android” əməliyyat sistemində çalışan mobil cihaz istifadəçiləri ilk vaxtlar "Elektron hökumət" portalı üzərindən təqdim olunan 423 elektron xidmətdən 18-nə öz mobil cihazları vasitəsilə müraciət edə biləcək. Mobil əlavəyə giriş e-imza kartı, istifadəçi adı/şifrə, mobil İD vasitəsilə mümkündür.
Həmçinin, "Elektron hökumət" portalının mobil əlavəsi vasitəsilə vətəndaşlar kommunal, ipoteka, Dövlət Yol Polisi tərəfindən tətbiq olunan cərimələr barədə real vaxt rejimində xəbər tuta biləcəklər. Tətbiqin "istifadəçi məlumatları", "favorit elektron xidmətlər" və "son yeniliklər" kimi funksionallıqları var.
Mobil tətbiq vasitəsilə aidiyyəti suallarla bağlı “157 Zəng Mərkəzi”nə müraciət etmək mümkündür.
Artıq bir çox xidmətlər "Elektron hökumət" portalının mobil əlavəsi vasitəsilə vətəndaşlara daha rahat və yaxındır.
Nəzərinizə çatdıraq ki, sözügedən tətbiqi "Play Store"da "«Elektron hökumət» portalı" yazıb axtarış etməklə mobil qurğunuza yükləyə bilərsiniz.

2427 Print the text Copy text
Users of Android devices will now be able to use the mobile version of the E-government portal (www.e-gov.az).
Users of Android devices can now use 7 e-services of the Ministry of Communications and High Technologies, 1 service of  the Ministry of Internal Affairs, 1 service of the Ministry of Justice, 3 services of the Ministry of Health, as well as get 6 different types of e-references.
The mobile version of the portal was specially optimized for portable devices, which makes it convenient to use the application and allows saving internet traffic.
For the time being, users of mobile devices running on Android operating system will be able to use 18 out of 423 electronic services presented on the portal. Access to the mobile application can be done using of e-signature card, username/password and mobile ID.
Moreover,  the mobile version of the E-government portal will enable citizens to get information on public utilities and mortgage debts, traffic fines in real time. The application has features such as “User data”, “Favourite e-services”,  and “The latest updates”.
Those having questions related to the use of the mobile application may call 157 Call Centre.
Many services are today more convenient and closer to citizens through the mobile application of the E- government portal.
Note that you can download the application to your mobile device by typing “Elektron hökumət portalı” (E-government portal) in the search box at Play Store.