“Elektron imza”dan iyul ayı üzrə istifadə statistikası açıqlandı
Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Məlumat Hesablama Mərkəzi tərəfindən cari ilin iyul ayı ərzində dövlət qurumları üzrə 1242,  hüquqi şəxslər üzrə  350, fiziki şəxslər üzrə isə 68 olmaqla toplam 1660 “elektron imza” sertifikatları istifadəyə verilib.
Bu günə qədər olan statistikaya nəzər salsaq görərik ki, ümumilikdə Milli Sertifikat Xidmətləri Mərkəzi tərəfindən 94662 “elektron imza” sertifikatı istifadəyə verilib. Bundan 62264 dövlət qurumlarının, 16140 hüquqi şəxslərin, 16258 isə fiziki şəxslərin payına düşüb.
Qeyd edək ki, “elektron imza”, həmçinin "Elektron hökumət" portalının autentifikasiya vasitələrindən biridir.

2166 Print the text Copy text
A total of 1660 electronic signature certificates were issued by Data Processing Center (DPC)  of the Ministry of Communications and High Technologies during July of current year. Out of them 1242 electronic signature certificates were issued to state bodies, 350 – to legal entities, 68 – to physical persons.
If we glance at statistics, we can see that a total of 94662 electronic signature certificates have been issued by the National Certification Services Center so far. Out of them 62264 e-signature certificates  were issued to state bodies , 16140 – to legal entities and 16258 – to physical persons.