Növbəti “Şəbəkə” xidmət mərkəzləri fəaliyyətə başladı
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi növbəti “Şəbəkə” xidmət mərkəzlərini istifadəyə verib. Xəzər (Sergey Yesenin küçəsi 102)  və Yasamal (Hüseyn Cavid prospekti 19) rayonlarında yerləşən “Şəbəkə” xidmət mərkəzlərində  bütün növ telekommunikasiya, poçt, bank və maliyyə xidmətləri təşkil edilib.
Xəzər və Yasamal rayonlarının sakinləri telefon çəkilişi, internetə qoşulma, bütün növ rabitə xidmətlərinin ödənişi, mobil cihazların IMEI qeydiyyatı, elektron hökumət xidmətlərindən yararlanmaq, elektron imza, valyuta mübadiləsi və aviabiletlərin alınması üçün bu mərkəzlərə müraciət edə bilərlər.
Mərkəzlərdə vətəndaşlara fasiləsiz olaraq həftənin iş günlərində səhər saat 9-dan axşam saat 7-dək , istirahət günləri saat 9-dan 6-ya dək xidmət göstərilir.
“Şəbəkə”in yaradılmasında əsas məqsəd əhaliyə mərkəzləşdirilmiş qaydada yüksək standartlara uyğun xidmət göstərməkdir.
Xidmətlərin vahid məkanda cəmlənməsi eyni zamanda, vətəndaşların vaxt itkisini aradan qaldırmağa və nağdsız ödənişləri stimullaşdırmağa hədəflənib.
Bakı şəhərində ilkin mərhələdə 10-a yaxın belə xidmət mərkəzinin açılması nəzərdə tutulur. Hazırda Yasamal rayonunda ikinci, Binəqədi rayonunda isə ilk “Şəbəkə” xidmət mərkəzinin açılması üçün təmir-tikinti işləri aparılır və yaxın zamanlarda onların istifadəyə verilməsi gözlənilir.
Gələcəkdə respublikamızın regionlarında da “Şəbəkə” xidmət mərkəzlərinin istifadəyə verilməsi planlaşdırılır.

3757 Print the text Copy text
The Ministry of Transport, Communications and High Technologies has commissioned next “Shebeke” (Network) service centers. All types of telecommunications, postal, banking and financial services have been organized at “Shebeke” service centers in Khazar (Sergey Yesenin 102) and Yasamal (Huseyn Javid Ave 19) districts in Baku city.
Residents of Khazar and Yasamal districts can apply to the centers for telephone installation, internet connection, payment for all types of communication services, IMEI code registration, the use of e-government services, e-signature, currency exchange and purchase of air tickets.
The main goal of creating the “Shebeke” service centers is to provide services to the population in a centralized manner in accordance with high standards.
The concentration of all services in a single space creates an opportunity for citizens to save time and stimulates cashless payments.
At the initial stage, it is planned to open 10 such centers in Baku city. Repair and construction work is underway for the opening of the second “Shebeke” service center in Yasamal district and the first center in Binagadi district. They will be put into service in the near future.