Telekommunikasiya sahəsinin əməkdaşlarına elektron xidmətlər barədə məlumat verilib
Məlumat Hesablama Mərkəzi və Elektron Hökumət Təlim-Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə "Elektron hökumət" quruculuğu üzrə növbəti seminar 6 iyul tarixində Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin tabeli qurum və müəssisələrinin əməkdaşları üçün keçirilib.
Seminarda “AzInTelecom” MMC, Dövlət Radiotezliklər İdarəsi, Bakı Telefon Rabitəsi İstehsalat Birliyi, Elektron Hökumət Təlim-Tədris Mərkəzinin əməkdaşları iştirak ediblər.
Təlimdə Məlumat Hesablama Mərkəzinin mütəxəssisi Ruslan Mürsəlov "Elektron hökumət" portalı, "Elektron imza", eləcə də portal üzrə təqdim olunan 452 elektron xidmət və bu xidmətlərin üstünlükləri barədə ümumi məlumat verib. O, portal üzrə əhali tərəfindən ən çox müraciət olunan xidmətlərlə əyani şəkildə iştirakçıları tanış edib.
Qeyd edək ki, vətəndaşları, idarə və müəssisələrin əməkdaşlarını  elektron xidmətlər barədə məlumatlandırmaq üçün mütəmadi olaraq  seminar təşkil olunur.

Workshop on e-services organized for telecommunication workers
Regular workshop on building e-government was held for employees of subordinate organizations and enterprises of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies (MTCHT) on July 6. The workshop was co-organized by the Data Processing Center and the E-Government Training and Education Center.
The workshop was attended by the employees of AzInTelecom LLC, State Administration of Radiofrequencies, Baku Telephone Communications Production Association, E-Government Training and Education Center.
Speaking at the workshop, specialist of the Data Processing Center  Ruslan Mursalov provided the attendees with general information on  E-government portal, electronic signature, as well as  452 electronic services offered on the portal and advantages of these services. Most frequently used e-services on the portal were visually shown to the workshop participants.
It should be noted that workshops are organized regularly to inform citizens, employees of enterprises and institutions about electronic services.