"Elektron hökumət" portalının fəaliyyəti barədə gənclərə məlumat verilib
Elektron xidmətlərə yaranan tələbatı nəzərə alaraq vaxtaşırı təlimlər keçirilir, mövcud elektron xidmətlər və onlardan istifadə barədə vətəndaşlara məlumatlar verilir.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Məlumat Hesablama Mərkəzi, Elektron Hökumət Təlim-Tədris Mərkəzi və Gənclər Təşkilatları Milli Şurası tərəfindən “Gənclər və E-Hökumət” adlı təlim təşkil olunub. Təlimdə Milli Şuranın səlahiyyətli nümayəndələri və gənclər iştirak ediblər.
Təlim zamanı “Elektron hökumət” portalı, “Elektron imza”nın praktiki tətbiqi və e-imza ilə biznes proseslərinin səmərəliliyinin artırılması qaydaları, elektron vergi xidmətləri, məcburi dövlət sosial sığortası üzrə hesabatların, əmək bildirişlərinin qeydiyyata alınması xidmətləri barədə ətraflı məlumat verilib.
Seminar daha sonra, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin əməkdaşlarından ibarət qrup üçün davam edib.

4587 Print the text Copy text
Given the demand for electronic services, trainings are held periodically, citizens are provided with information on available electronic services and their use.
A training under the title “Youth and E-Government” was organized by Data Processing Center of the Ministry of Transport, Communications  and High Technologies, E-Government Training and Education Center and National Council of Youth Organizations. The training was attended by authorized representatives of the National Council and Youth Organizations and youth.
During the training, detailed information was provided on the E-Government Portal, practical application of electronic signature and rules for improving the efficiency of business processes using electronic signature, electronic tax services, registration of compulsory state social insurance reports and labor notifications.
Then the workshop was continued for a group of employees from the Ministry of Transport, Communications and High Technologies.