Nazirlik qrant müsabiqəsinin qaliblərini güzəştli “Elektron imza” ilə təmin edəcək
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi elektron hökumət həllərinin və elektron xidmətlərin daha çox insana əlçatan olması üçün yeni təşəbbüslə çıxış edib.
Belə ki, Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Gənclər Fondunun təşkil etdiyi 10-cu qrant müsabiqəsinin qalibləri “Elektron imza”nı daha ucuz qiymətə əldə edə biləcəklər. Nazirliyin Məlumat Hesablama Mərkəzi 10-cu qrant müsabiqəsində qalib gəlmiş bütün təşkilatlar və gənclər üçün “Elektron imza”nın qiymətlərinə 30%  güzəşt edib.
Bundan başqa, qaliblərə Nazirliyin Elektron Hökumət Təlim-Tədris Mərkəzi tərəfindən “Elektron imza”nın istifadəsi üzrə bütün təlimlər də ödənişsiz keçiləcək.
Qeyd edək ki, “Elektron imza”ların əldə edilməsi üçün fərdi gənclər və gənclər təşkilatları istənilən “Şəbəkə” xidmət mərkəzlərinə, həmçinin “Elektron imza” qeydiyyat mərkəzlərinə müraciət edə bilərlər.
Məlumat üçün bildirək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondu 10-cu qrant müsabiqəsinin nəticələrinə əsasən 568 layihəni maliyyələşdirəcək.
İmzaların əldə edilməsi ilə əlaqədar www.e-gov.az, info@e-imza.az, 157 çağrı mərkəzi, təlimlərdə iştirak ilə əlaqədar isə www.e-training.az, info@e-training.az, (012) 505-01-13,  (077) 505-01-13  əlaqə vasitələri ilə məlumat almaq olar.

Ministry to provide grant competition winners with e-signatures at discounted prices
The Ministry of Transport, Communications and High Technologies (MTCHT) has launched a new initiative to increase the availability of e-government solutions and e-services for more people.
Thus, the winners of the 10th grant competition organized by the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan will be able to get electronic signatures at a cheaper price. Data Processing Center of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies gave a 30% discount on electronic signatures for all organizations and young people that have won this competition.
In addition, E-Government Training and Education Center will conduct free training on the use of electronic signature for the winners.
Note that young people and youth organizations wishing to get an electronic signature can apply to any Shebeke service centers or e-signature registration centers.
It should be noted that the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan will finance 568 projects according to the results of the 10th grant competition.
For further information on obtaining electronic signatures, please visit www.e-gov.az  or contact info@e-imza.az, 157 Call Center, and in connection with participation in trainings, visit www.e-training.az or contact info@e-training.az, (012) 505 -01-13, (077) 505-01-13.