4345 Mətni çap edin Mətni kopyala
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sərəncamı ilə təsdiqlənmiş “Azərbaycan Respublikasında informasiya cəmiyyətinin inkişafına dair 2014-2020-ci illər üçün Milli Strategiya”ya əsasən dövlət xidmətlərinin çevikliyinin və səmərəliliyin artırılması, əlverişli biznes mühitinin inkişafı üçün elektron hökumət xidmətlərinin müasir texnologiyaların tətbiqi ilə genişləndirilməsi davam etdirilir.
Bu məqsədlə daha bir xidmət “Elektron hökumət” portalına inteqrasiya edildi.
Artıq “Elektron hökumət” portalının istifadəçiləri "Azərsu" ASC-nin “Əhali qrupu üzrə istehlakçılara su təchizatı və tullantı sularının axıdılması xidmətlərinə dair son 12 ay üzrə faktura və ödəniş məlumatlarının verilməsi” haqqında arayış adlı elektron xidmətindən yararlana bilərlər.
Xidmətdən istifadə etmək üçün www.e-gov.az portalından “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin təqdim etdiyi elektron xidmətlərin siyahısından və ya elektron arayışlar bölməsindən “Əhali qrupu üzrə istehlakçılara su təchizatı və tullantı sularının axıdılması xidmətlərinə dair son 12 ay üzrə faktura və ödəniş məlumatlarının verilməsi” xidmətini seçmək lazımdır. İstifadəçi açılan səhifəyə 13 rəqəmli abonent kodunu daxil edib bazada mövcud olduğu təqdirdə isə istifadəçi şəxsi məlumatları ilə yanaşı
- Sayğacının tipi;
- Son 12 ay üzrə faktura sərfiyyatı;
- Son 12 ay üzrə faktura məbləği;
- Son 12 ay üzrə ödənilmiş məbləğ;
barədə informasiyanı arayış formasında əldə edə bilir.
Qeyd edək ki, bununla da "Azərsu" ASC-nin “Elektron hökumət” portalında təqdim etdiyi elektron xidmətlərin sayı 11-ə çatıb. Hazırda portal üzərindən ümumilikdə 18 elektron arayış təqdim olunur.

Number of reference documents on E-Government Portal grows
In accordance with the “National Strategy for the Development of Information Society in the Republic of Azerbaijan for 2014-2020” approved by Order of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, work is in progress to enhance the flexibility and efficiency of government services and expand them with the introduction of state-of-the-art technologies for the development of favorable business environment in the country.
For this purpose, another service has been integrated into the E-Government Portal.
Thus, from now on, E-Government Portal  users will be able to benefit from the electronic service “Providing consumers from population group with invoices and payment information on water supply and sewage disposal for the last 12 months” provided  by Azersu OJSC.
To use the service, the citizen must access the E-Government Portal (www.e-gov.az) and select the electronic service “Providing consumers from population group with invoices and payment information on water supply and sewage disposal for the last 12 months” from among the list of electronic services provided by Azersu OJSC or reference documents section. Then, the user must enter the 13-digit subscriber code on the opened page, if it is available in the database, along with user data, he is provided with information on:
- meter type;
- invoice cost for last 12 months;
- invoice amount for last 12 months;
- amount paid for last 12 months;
It should be noted that the number of electronic services provided by Azersu OJSC through the E-Government Portal reached 11. Currently, total number of reference documents provided through the portal is 18.