“Gənclər üçün Elektron Hökumət” müsabiqəsinə start verilib
Müsabiqənin əsas məqsədi gənclər arasında elektron hökumət həllərindən istifadənin təşviq edilməsi və elektron hökumət üzrə gənclərin maarifləndirilməsidir. Müsabiqə elektron hökumət portalını – www.e-gov.az gənclərin geniş auditoriyasına tanıtmağa və gənclərin elektron hökumət həllərindən istifadə imkanlarını genişləndirməyə şərait yaradır.
Müsabiqə 4 nominasiya üzrə keçirilir.
•     “Elektron Hökumət”in təbliği üzrə ən yaxşı hüquqi şəxs;
•     “Elektron Hökumət”in təbliği üzrə ən yaxşı fərdi şəxs;
•     Region gəncləri arasında elektron hökumət həllərinin istifadəsini təbliğ edən ən yaxşı təşkilat;
•     Dövlət xidmətlərinin elektronlaşdırılması və www.e-gov.az – elektron hökumət portalının inkişafı üzrə ən yaxşı təklif nominasiyası;
Müsabiqə üzrə sənədlərin qəbulu dekabrın 20-nə qədər davam etdiriləcəkdir. Müsabiqə ilə bağlı daha ətraflı məlumatı bu keçiddən əldə etmək mümkündür.
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Gənclər Fondu, bir sıra aparıcı gənclər təşkilatları tərəfindən dəstəklənir. Müsabiqə Elektron Hökumət Təlim-Tədris Mərkəzi və Məlumat Hesablama Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilir.  Müsabiqə qalibləri dekabrın 26-da keçiriləcək “Gənclər üçün Elektron Hökumət” konfransında elan ediləcək və təşkilatçı qurumların qiymətli hədiyyələri ilə təltif ediləcəklər.

Contest “Electronic Government for Youth” starts
The main objective of the contest is to promote the use of electronic government solutions among young people and educate them on the electronic  government. The contest promotes the introduction of the E-government portal -  www.e-gov.az  to a wide  audience of young people  and  extends  opportunities  for the use of electronic government solutions.
The contest is held in four categories:
• The best youth organization on e-government promotion;
• The best individual in promoting electronic government;
• The best organization in promoting e-government solutions among youth in region;
• The best proposal on e-government services and development of e-government portal-  www.e-gov.az;
The deadline for documents is December 20. Detailed information on the contest is available through this link.
The contest is supported by the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan, Ministry of Youth and Sports, Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan and a number of leading youth organizations. The contest is organized by the E-Government Training and Education Center and Data Processing Center. The winners will be announced at the conference “Electronic Government for Youth” on December 26 and will be awarded valuable gifts from organizers.