“İnformasiya cəmiyyətinin təməli: Gənclər və Elektron Hökumət” layihəsi davam edir
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin təşkilati dəstəyi və Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, Elektron Hökumət Təlim-Tədris Mərkəzinin və Tələbələrin İqtisadiyyat və Menecmentlik üzrə Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə “İnformasiya Cəmiyyətinin Təməli: Gənclər və Elektron Hökumət” layihəsi davam etdirilir.
Layihə çərçivəsində növbəti təlimlərə İqtisadiyyat Nazirliyinin Bakı Biznes Tədris Mərkəzinin dəstəyi ilə 15 yanvardan etibarən start veriləcək. İlk təlim Elektron Hökumət Təlim-Tədris Mərkəzində  yanvarın 15-i saat 11:00-da baş tutacaq. Təlimlər ölkənin 4 regionunu (Mingəçevir, Qazax, Göyçay və Şəki) əhatə edəcəkdir. Təlimlərin keçirilməsində əsas məqsəd gənc sahibkarlar, gənclər təşkilatları və fərdi gənclərin ən çox istifadə etdiyi elektron xidmətlər üzrə biliklərinin artırılmasıdır.
Təlimlər  3 gündən ibarət olub 6 mövzunu əhatə edəcək:
• - www.e-gov.az portalı haqqında giriş;
• - E-imza istifadəsinin texniki və hüquqi aspektləri;
• - Məcburi dövlət sosial sığortası hesabatların təqdim edilməsi e-xidməti;
• - Vergilər sahəsi üzrə e-xidmətlər;
• - Statistika üzrə e-xidmətlər;
• - Gömrük bəyannamələrinin və hesabatların yerinə yetirilməsi üzrə e-xidmətlər.
Təlimdə Bakı ilə yanaşı, regionlar üzrə gənc sahibkarlar da iştirak edəcək.
Bütün təlimlərdə iştirak edən şəxslərə Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin sertifikatları təqdim olunacaq.

Project “Basis of Information Society: Youth and Electronic Government” continues
The project “Basis of Information Society: Youth and Electronic Government”, jointly organized by Electronic Government Training and Education  Center and  Students’ Association for Economics  and Management  continues. The project is implemented with the organizational support of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies and financial support of the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan.
As part of the project, next trainings will be launched on January 15 with the support of Baku Business Training Center of the Ministry of Economy. The first training will be held at the E-Government Training and Education Center on January 15 at 11:00.The trainings will cover four regions of the country (Mingechevir, Gazakh, Goychay and Sheki). The main goal of the trainings is to increase the knowledge of young entrepreneurs, youth organizations and individual young people on most frequently used electronic services.
The trainings will last 3 days and cover 6 topics:
-Introduction about portal  www.e-gov.az ;
-Technical and legal aspects of e-signature usage;
-E-service provision of compulsory state social insurance reports;
- E-services on taxation;
- E-services on statistics;
- E-services on customs declarations and reporting.
Along with Baku city, young entrepreneurs from regions will also participate in the trainings.
Persons participating in all trainings will be awarded certificates of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies.