Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin strukturu təsdiqləndi
8327 Mətni çap edin Mətni kopyala
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin
2018-ci il 12 yanvar tarixli Fərmanı ilə
TƏSDİQ EDİLMİŞDİR
1. Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Aparatı (şöbələr və sektorlar).
2. Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında Dövlət Avtomobil Nəqliyyatı Xidməti.
3. Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında Dövlət Dəniz Agentliyi.
4. Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında Dövlət Mülki Aviasiya Agentliyi.
5. Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında Elektron Təhlükəsizlik Xidməti.
6. Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi yanında İnformasiya Texnologiyalarının İnkişafı Dövlət Fondu.

Structure of Ministry of Transport, Communications and High Technologies of Azerbaijan Republic approved
4516 Print the text Copy text
The structure of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies was approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated January 12, 2018.
1. The Staff of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan (departments and sectors).
2. The State Motor Transport Service under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan.
3. State Maritime Agency under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan.
4. State Civil Aviation Agency under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan.
5. Electronic Security Service under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan.
6. The State Fund for Development of Information Technologies under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan.