Daha 2 qurum "Elektron hökumət" portalı üzərindən xidmət edəcək
“Elektron hökumət” portalı ilə əməkdaşlıq sayəsində “Bank Avrasiya” və “Molbulak” bank olmayan kredit təşkilatı kredit rəsmiləşdirilməsi üçün elektron arayış xidmətindən istifadəyə başlayıb.
Adı çəkilən bank və kredit təşkilatı kredit əməliyyatları prosesinə elektron arayışları daxil edərək vətəndaşlara daha rahat xidmət təqdim edəcək. Bu elektron xidmət vasitəsilə vətəndaş heç yerə getmədən, vaxt itkisinə yol vermədən onlayn rejimdə portala daxil olaraq sistem tərəfindən avtomatik formalaşdırılan arayışı elektron şəkildə banka, yaxud kredit təşkilatına ünvanlaya bilər.
Qeyd edək ki, hazırda "Elektron hökumət" portalının istifadəçiləri 18 adda arayışı "Elektron hökumət" portalına giriş olmaqla formalaşdırmaq və ötürmək imkanına sahibdir.

4555 Print the text Copy text
Thanks to cooperation with the portal Electronic Government,  Bank Avrasiya and non-bank credit organization “Molbulak”  started using  the service reference documents  for loan formalization.
The afore-mentioned   bank and credit organization will provide more convenient services to its clients  by including  reference documents  in lending operations. Through this e-service, citizens  can send a reference document  online to a bank by accessing the portal, without losing time or visiting the organization. Note that reference documents are generated automatically by the system.
It should be noted that currently 18 types of reference documents are available to citizens on  the portal Electronic Government.