ADA universitetinin tələbələrinə “Elektron Hökumət” portalı barədə məlumat verilib
ADA Universitetində təşkil olunan “Karyera həftəsi” çərçivəsində ali təhsil ocağının tələbələrinə “Elektron hökumət” portalı haqqında ətraflı məlumat verilib.
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Məlumat Hesablama Mərkəzinin mütəxəssisləri universitetin informasiya texnologiyaları ixtisası üzrə təhsil alan tələbələri ilə təcrübələrini bölüşüblər.
“Elektron hökumət” infrastrukturu üzrə çıxış edən Məlumat Hesablama Mərkəzinin mütəxəssisi Ruslan Mürsəlov “Elektron Hökumət” portalının vətəndaşların, fiziki və hüquqi şəxslərin işini sadələşdirdiyini vurğulayıb.  Qeyd olunub ki, portalda bu gün əmək fəaliyyəti ilə bağlı bir sıra faydalı elektron xidmətlər mövcuddur.  Bura iş yerinə dair arayış, işçinin sosial sığorta ödənişləri, əmək bildirişləri barədə xidmətlər daxildir.
Mütəxəssis bu sistemin gənclər tərəfindən istifadəsinin vacibliyini də qeyd edib. Çünki “Elektron Hökumət” portalı ictimai texnoloji alətdir, bu alətin daha da təkmilləşdirilməsi birbaşa sosial tələbdən asılıdır.
Qeyd edək ki, tədbir Gənc Mühəndislərin İnkişafı İctimai Birliyinin təşkilati dəstəyi ilə keçirilib.

4617 Print the text Copy text
Within the framework of the “Career Week” organized at ADA University (Azerbaijan Diplomatic Academy), the students of this higher education institution were informed in detail about the Electronic Government portal.
The specialists of the Data Processing Center of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies shared their experiences with the students studying at the University in the speciality Information Technologies.
Speaking on the e-government infrastructure, Ruslan Mursalov, an expert at the Data Processing Center, said the Electronic Government portal simplifies the work of citizens, individuals and businesses. It was noted that some useful electronic services related to labor activity are now available on the portal. It includes reference documents on proof of employment, employee’s social insurance payments and services on labor notifications.
The expert also stressed the importance of using this system by young people. Because the Electronic Government portal is a public technological tool and further improvement of this tool depends directly on social demand.
Note that the event was held with organizational support from the Young Engineers Development Public Union.