“Türksat”ın Elektron Hökumət və İnformasiya Cəmiyyəti ilə görüş keçirilib
“Türksat”ın Elektron Hökumət və İnformasiya Cəmiyyəti və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Elektron Hökumətin İnkişaf Mərkəzi arasında görüş keçirilib. Görüşdə fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verilib, əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.
Tərəflər qarşılıqlı əməkdaşlığın, təcrübə mübadiləsinin, beynəlxalq layihələrə birgə müraciətin, hər iki ölkədə innovasiyalar sahəsində əldə olunan uğurların və layihələrin təbliğatının vacibliyini qeyd ediblər. Cəmiyyətin nümayəndə heyəti, həmçinin “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzinin, “ABAD” publik hüquqi şəxsin, 108 Çağrı Mərkəzinin, ASAN Radionun, ASAN Təlim-Tədris Mərkəzinin, “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.
“Türksat”ın Elektron Hökumət və İnformasiya Cəmiyyətinin nümayəndə heyəti “StartupFest2019” tədbiri çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olub.

A meeting was held with the e-Government and Information Society of "Turksat"
A meeting was held between the e-Government and Information Society of "Turksat" and the E-GOV Development Center subordinated to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. During the meeting, the parties were informed about the performance areas and discussed prospects for cooperation.
Both parties noted the importance of cooperation, exchange of experience, joint involvement in international projects, promotion of innovations and projects in both countries. The delegation also got acquainted with the activities of "ASAN service" and “ASAN Communal” Center, “ABAD” Public Legal Entity, 108 Call Center, ASAN Radio, “ASAN” Education and Training Center, "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center.
The delegation of the e-Government and Information Society of "Turksat" visited our country within the framework of the “StartupFest2019” event.