SƏLİS “myGov” portalına inteqrasiya olundu
Əsas məqsədi təqdim edilən elektron xidmətlər vasitəsilə vətəndaşların işlərini asanlaşdırmaq, şəffaflıq və operativliyi təmin etmək olan “myGov” elektron hökumət portalı yeni sistemlərin inteqrasiyası üzrə işləri davam etdirir. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi tərəfindən idarə edilən “myGov” portalına indiyədək bir çox sistem inteqrasiya olunub. Bura “eAgro”, “eSatınalma”, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının “Elektron Müraciətlər Sistemi”, “ASAN ödəniş”, “eSosial”, “Birja Auksion” aiddir.
Bu günlərdə portala daha bir sistem inteqrasiya olunub. Belə ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının SƏLİS - Sürətli Əlaqələndirmə və Layihələri İdarəetmə Sisteminin 7 xidmətinə artıq “myGov” platforması üzərindən müraciət etmək mümkündür. Bu xidmətlərə e-Ərizə, e – Ekspertiza, e – Vətəndaş, e - Apelyasiya, e – Növbə, e – İdarəetmə və hesabat, e – Müraciət daxildir.
Artıq SƏLİS istifadəçiləri vətəndaşları, dövlət və biznes qurumlarını vahid platformada birləşdirərək elektron xidmətlər göstərən “myGov” platformasından çıxmadan “qurumlar üzrə” bölməsinə daxil olaraq Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının qeyd edilən xidmətlərinə müraciət edə bilərlər. SƏLİS sisteminin məqsədi Şuranın xidmətlərini istifadəçilər üçün daha rahat və əlçatan edərək QHT məmnunluğunu təmin etmək, şəffaflığı, hesabatlığı və səmərəliliyi daha da artırmaq və qərar qəbulu prosesində vətəndaş iştirakçılığını təmin etməkdir.
“myGov” portalına inteqrasiya olunmuş sistemlərin xidmətlərindən başqa platforma üzərindən vətəndaşlara 19 dövlət xidməti və 16 bildiriş xidməti təqdim olunur.

“SALIS” is integrated into myGov portal
The e-Government Portal “myGov” continues working on the integration of new systems, which's purpose is to facilitate the life of citizens through the provision of electronic services, transparency, and efficiency. To date, many systems have been integrated into the “myGov”, which is managed by the E-GOV Development Center subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. These include "eAgro", "e-Procurement", "Electronic appeal system" of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, "ASAN pay", "eSocial", "Exchange-Auction".
Nowadays, one more system is integrated into the portal. Thus, it has now become possible to apply for 7 services of the “SALIS”- the System for Fast Coordination and Project Management of the Council on State Support to NGOs under the Auspices of the President of the Republic of Azerbaijan, through the “myGov” platform. These services include e-Application, e - Expertise, e - Citizenship, e - Appeal, e - Queue, e - Management and Reporting, e - Application.
Now, “SALIS” users without leaving the “myGov” platform can apply to the services provided by the Council on State Support to NGOs, by entering the “organizations” section of “myGov” which connects citizens, government and business entities on a single platform. The goal of the “SALIS” system is to make the Council's services more convenient and accessible to users, enhancing NGO satisfaction, transparency, accountability, and efficiency, as well as to ensure the participation of citizens in the decision-making process.
Except for the services provided by systems that are integrated into the “myGov”, 19 public services and 16 notification services are provided to citizens through the platform itself.