Dövlət Agentliyi Dünya İqtisadi Forumunda təmsil olunub
21-24 yanvar 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti İsveçrənin Davos şəhərində keçirilən Dünya İqtisadi Forumunda iştirak edib. Dövlət Agentliyinin ikinci dəfə təmsil olunduğu Dünya İqtisadi Forumuna bu il 117 ölkədən 3000 iştirakçı qatılıb.
Forumda Dövlət Agentliyini Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzinin (EHİM) direktoru Fariz Cəfərov, “İnnovasiyalar Mərkəzi” MMC-nin direktoru Tağı Tağızadə və EHİM-in departament rəhbəri Soltan Bayramov təmsil ediblər.
Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti “Dünyanın rifahı naminə innovasiyaların inteqrasiyası” mövzusunda 2-ci illik Ekosistem Toplantısına qatılıb.
Forum çərçivəsində keçirilən görüşlərdə “ASAN xidmət”, “myGov”, “ASAN Viza”, “e-satınalma”, “e-agro”, “INNOLAND” və digər layihələr təqdim olunub. Həmçinin müasir texnologiyaların tətbiqi, innovasiyalar və startaplara dəstək sahəsində təcrübə mübadiləsi, investisiyaların cəlb edilməsi, Azərbaycanın qeyd olunan layihələrinin digər ölkələrdə tətbiqi ilə bağlı əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Eyni zamanda Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinə nail olmaq üçün Azərbaycanın rəqəmsal hökumət sahəsində gördüyü işlər, dövlət xidmətlərinin vətəndaşlara çatdırılmasında süni intellektin və digər innovativ həllərin tətbiqi haqqında da Forum iştirakçılarına məlumat verilib.
Artıq 50 ildir ənənəvi olaraq İsveçrənin Davos şəhərində keçirilən Dünya İqtisadi Forumunun bu ilki illik toplantısı yubiley toplantısı olaraq yadda qalıb.

The State Agency is represented at the World Economic Forum
On January 21-24, 2020, the delegation of State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan participated in the World Economic Forum in Davos, Sweden. This year, 3,000 participants from 117 countries participated in the World Economic Forum which the State Agency is represented for the second time.
Director of E-Government Development Center Fariz Jafarov, Director of Innovation Center LLC Tagi Tagizade and head of the department of E-Gov Soltan Bayramov represented the State Agency at the Forum.
Delegation of the State Agency participated in the 2nd Annual Ecosystem Meeting on the subject of “Integration of innovations for the welfare of the world”.
ASAN service, myGov, ASAN Visa, e-procurement, e-Agro, INNOLAND, and other projects were presented in the meetings held within the framework of the Forum. Application of modern technologies, exchange of experience in the field of innovation and start-up support, the attraction of investments, cooperation opportunities in the implementation of Azerbaijan's mentioned projects in other countries were also discussed.
The Forum participants were also informed about the work done by Azerbaijan in the digital government to achieve the Sustainable Development Goals, application of artificial intelligence and other innovative solutions in the delivery of public services to citizens.
This year's annual meeting of the World Economic Forum which is traditionally being held in Davos, Switzerland for 50 years has been remembered as an anniversary gathering.