Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzində “Microsoft Azerbaijan” şirkəti ilə görüş keçirilib
22 yanvar 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzində “Microsoft Azerbaijan” şirkətinin nümayəndələri ilə görüş keçirilib. Görüşdə şirkətin Texniki bölmə üzrə regional direktoru Yianni Touliatos və digər nümayəndələri iştirak ediblər.
“Microsoft Azerbaijan” şirkətinin baş meneceri Qaçay Mirzəyev bildirib ki, Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi (EHİM) rəqəmsallaşma sahəsində cəmiyyət üçün çox önəmli işlər görür və bu səbəbdən şirkət Mərkəzlə əməkdaşlığa və bu sahədə dəstək göstərməyə hazırdır.
Görüşdə tərəflər arasında əməkdaşlıq istiqamətləri və proqramlaşdırma sahəsində görülən işlər də qeyd olunub. “Microsoft Azerbaijan” şirkəti ilə əvvəlki görüşlərin nəticəsi olaraq Mərkəzin developerləri üçün təlimlərin keçirilməsi, sertifikasiya və imtahan imkanları, eləcə də layihə menecmenti sistemləri üzrə vorkşopun keçirilməsi məsələləri də öz əksini tapıb. Şirkətinin mütəxəssisləri tərəfindən keçiriləcək təlimlərin daha bir mövzusunun isə kibertəhlükəsizlik olacağı bildirilib.

A meeting with Microsoft Azerbaijan was held at the E-GOV Development Center
On December 22, 2020, a meeting with representatives of Microsoft Azerbaijan, was held at the E-GOV Development Center subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. The meeting was attended by the Yianni Touliatos, Regional Director, Technical Sales for CEE Multi-country Region at Microsoft and other representatives of the company.
Gachay Mirzayev, General Manager of Microsoft Azerbaijan, mentioned that the E-GOV Development Center is doing very significant work for the community in the field of digitalization, so Microsoft is ready to cooperate with and support the Center.
At the meeting, the directions of cooperation between the parties and the work done in the field of programming were also discussed. As a result of previous meetings with Microsoft Azerbaijan, training, certification and exam opportunities for the Center's developers, as well as a workshop on the project management system, were also considered. It was noted that another topic for the training to be conducted by the company's specialists, will be cybersecurity.