"YAŞAT" ilə bağlı blogerlərlə görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev tanınmış bloger, aparıcı, mədəniyyət və incəsənət nümayəndələri ilə videokonfrans formatında görüşüb.
Öncə Ülvi Mehdiyev iştirakçıları Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Vətən müharibəsində qazanılan Qələbə münasibətilə təbrik edib. Sonra "YAŞAT" Fondunun yaradılması, onun fəaliyyət istiqamətləri və gələcək hədəflər barədə məlumat verilib.
Görüş çərçivəsində iştirakçıların “YAŞAT” Fondu, eləcə də elektron hökumət quruculuğu sahəsində çoxsaylı sualları cavablandırılıb, təklifləri qeydə alınıb.
2-ci “Rəqəmsal Jurnalistikaya doğru” proqramı çərçivəsində reallaşan görüşdə Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzinin direktoru Fariz Cəfərov isə Azərbaycanda elektron hökumət quruculuğu, ekosistem, Mərkəz tərəfindən reallaşdırılan layihələr barədə məlumat verib.

The meeting related to “YASHAT” Foundation was held with bloggers
Chairman of the State Agency for Public Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev met with well-known bloggers, presenters, representatives of culture and art in a video conference format.
First, Ulvi Mehdiyev congratulated the participants on the Victory in the Great Patriotic War under the leadership of Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev. Then, information was provided on the establishment of the “YASHAT” Foundation, its activities and future targets.
During the meeting, numerous questions of the participants regarding “YASHAT” Foundation, as well as e-government building, were answered and the proposals were noted.
At the meeting held within the framework of the 2nd “Ragamsal Jurnalistikaya doghru” program (Towards Digital Journalism), Fariz Jafarov, director of the E-GOV Development Center, spoke about e-government building, ecosystems and projects implemented by the Center in Azerbaijan.