“myGov” portalının mobil tətbiqi istifadəyə verilib
"myGov” elektron hökumət portalının mobil tətbiqi istifadəyə verilib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi tərəfindən yaradılan mobil tətbiqin məqsədi dövlət xidmətlərinin vətəndaşlar üçün daha əlçatan olmasını təmin etmək, reaktiv xidmətlərdən proaktiv xidmətlərə keçidi sürətləndirməkdir.
Artıq mobil telefonda da vətəndaşlar üçün tələbə-məzun məlumatları, ailə tərkibi, cərimələr, daşınmaz əmlak məlumatları, diplomlar, etibarnamələr, hərbi xidmət haqqında məlumatlar, iş yeri, məcburi köçkün statusu haqqında məlumatlar, qeydiyyatda olan nəqliyyat vasitələri, şəxsi məlumatlar, stasionar telefon məlumatları, sürücülük vəsiqəsi, ümumvətəndaşlıq pasportu və yaşayış yeri kimi məlumatlarla tanış olmaq “myGov” tətbiqi üzərindən mümkündür. Həmçinin bu məlumatların bəzisini arayış formasında mobil telefona yükləmək və aidiyyatı istiqamətdə istifadə etmək mümkündür.
“myGov” mobil tətbiqini həm "Android", həm "IOS" əməliyyat sistemlərindən yükləmək mümkündür.
Portalda olduğu kimi mobil tətbiqdə sorğulanmış məlumatlarım xidməti mövcuddur ki, sizin məlumatlarınıza baxan banklar, təşkilatlar və s. qurumlar haqqında məlumat əldə edə bilərsiniz.
Hazırda "myGov”un 465 000-dən çox istifadəçisi vardır. “myGov” istifadəçiləri, həmçinin bura inteqrasiya olmuş bir çox qurumların və sistemlərin xidmətindən də yararlana bilirlər. Portalda qeydiyyatdan keçmək istəyən vətəndaşlar my.gov.az internet səhifəsinə daxil olaraq “Ana səhifə”də yerləşdirilmiş “Giriş qaydaları” ilə tanış ola bilərlər.
Qeyd edək ki, “myGov”  elektron hökumət portalı ilkin olaraq “Beta” versiyada vətəndaşların istifadəsinə verilib. Qabaqlayıcı hökumət konsepti əsasında yaradılmış portalın əsas məqsədi təqdim edilən elektron xidmətlər vasitəsilə vətəndaşların işlərini asanlaşdırmaq, şəffaflıq və operativliyi təmin etməkdir. “myGov” haqqında daha ətraflı aşağıdakı videoda tanış olmaq mümkündür:https://youtu.be/Q70627IX9z8

The mobile application of the “myGov” portal has been launched
The mobile application of the e-government portal “myGov” has been launched. The purpose of the mobile application established by the E-GOV Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, is to make public services more accessible to citizens, to accelerate the transition from reactive services to proactive services.
Student-graduate information, family composition, fines, real estate information, diplomas, credentials, military service information, workplace, IDP status information, registered vehicles, personal information, landline phone information, driver's license, passport, and place of residence are available through the “myGov” application. It is also possible to download some of this information in the form of a certificate to a mobile phone and use it in the relevant direction.
The “myGov” mobile application can be installed on both Android and iOS operating systems.
As in the portal, there is a requested data service in the mobile application, where you can get information about banks, organizations, and other institutions that view your data.
At present, "myGov" has more than 465,000 users. “myGov” users can also benefit from the services of many organizations and systems integrated here. Citizens wishing to register on the portal can visit the website my.gov.az and get acquainted with the "Access Rules" posted on the "Home Page".
İt should be noted that the e-government portal “myGov” was initially made available to citizens in the Beta version. The main purpose of the portal, established on the basis of the concept of progressive government, is to facilitate the work of citizens, ensure transparency and efficiency through the provided electronic services. You can learn more about “myGov” in the following video:https://youtu.be/Q70627IX9z8