EHİM biznes təmsilçiləri ilə görüş keçirib
7 may tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi (EHİM) banklar, sığorta şirkətləri və özəl şirkətlərlə “Hökumət – biznes rəqəmsal həlləri” mövzusunda onlayn görüş keçirib.
EHİM-in direktoru Fariz Cəfərov Mərkəz tərəfindən cari görülən işlərin qısa xülasəsini təqdim edib, biznes həlləri haqqında geniş söhbət açıb.
50-ə yaxın şirkətdən 100-ə yaxın nümayəndənin iştirak etdiyi görüşdə vahid məkandan 54 sistemə girişi təmin edən “ASAN Login” Vahid Giriş Sisteminin, özəl qurumların dövlət informasiya ehtiyatlarına çıxışını təmin edən “ASAN Finans”ın, Elektron Sənəd Dövriyyəsi sisteminin funksionallıqları və biznes qurumlarına təqdim etdikləri üstünlüklər haqqında ətraflı məlumat verilib.
Tədbir çərçivəsində proseslərin optimallaşdırılması, resurslara qənaət və fəaliyyətin səmərəliliyini təmin etmək məqsədi daşıyan rəqəmsal həllər haqqında özəl sektorda fəaliyyət göstərən qurumların rəy və təklifləri dinlənilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
EHİM biznes təmsilçiləri ilə mütəmadi olaraq görüşlər keçirir. Bu görüşlərin məqsədi özəl sektorun rəqəmsal xidmətlərlə bağlı rəy və təkliflərini öyrənmək, bu sektorda rəqəmsal həllərin istifadəsini daha da genişləndirmək, vətəndaş məmnunluğunu təmin etməkdir.

2559 Print the text Copy text
On May 7, the E-GOV Development Center (EGDC) of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan held an online meeting with banks, insurance companies and private companies on "Government - business digital solutions".
Fariz Jafarov, director of EGDC, presented a brief summary of the current work done by the Center and talked about business solutions.
Detailed information was given in the meeting which about 100 representatives from about 50 companies attended, functionalities of the “ASAN Login” Single Sign-On System providing access to 54 systems from a single space, “ASAN Finance” which provides access of private entities to state information resources, Electronic Document Management System and the benefits offered by them to business institutions.
During the event, opinions and suggestions of the organizations operating in the private sector about digital solutions aimed at optimizing processes, saving resources and ensuring operational efficiency were heard and their questions were answered.
EHIM holds regular meetings with business representatives. The purpose of these meetings is to learn the views and suggestions of the private sector on digital services, to further expand the use of digital solutions in this sector, to ensure citizen satisfaction.