7057 Mətni çap edin Mətni kopyala
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi (EHİM) rəqəmsal transformasiya şəraitində qurumların yeni çağırışlara adaptasiya olunması və data əsaslı idarəetmədə çevikliyinin artırılmasına dəstək istiqamətlərində fəaliyyətini davam etdirir.
Dövlət – dövlət (G2G), dövlət - vətəndaş (G2C) və dövlət – özəl (G2B) formatında layihələr icra edən EHİM biznes qurumlarına, vətəndaşlara operativ xidmət göstərmək və müştəri məmnuniyyətinin artırılması məqsədilə dəstək göstərir.
Bu istiqamətdə həyata keçirilən fəaliyyət çərçivəsində EHİM və “PMD Group” MMC arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandum data analitikası istiqaməti üzrə yeni rəqəmsal alətlərin yaradılmasına dəstək göstərilməsini ehtiva edir.

EGDC and “PMD Group” LLC signed a Memorandum of Understanding
The E-GOV Development Center (EGDC) of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan continues to support the adaptation of institutions to new challenges in the digital transformation and increase flexibility in data-based management.
EGDC which implements projects in government to government (G2G), government to citizen (G2C) and government to business (G2B) formats, provides support to businesses and citizens in order to provide prompt service and increase customer satisfaction.
A Memorandum of Understanding was signed between EGDC and “PMD Group” LLC within the activities carried out in this direction.
The memorandum includes support for the development of new digital tools in the field of data analytics.