EHİM beynəlxalq konfransda iştirak edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzinin (EHİM) direktoru Fariz Cəfərov “Astana Hub Dövlət Xidmətləri Mərkəzi” tərəfindən “Dövlət xidmətlərinin inkişafı və əməkdaşlıq” mövzusunda təşkil olunan illik beynəlxalq konfransda iştirak edib.
Konfransın “Dövlət xidmətlərinin göstərilməsində rəqəmsallaşma” adlı sessiyasında “Rəqəmsal xidmətlər yeni reallıqda” mövzusunda təqdimatla çıxış edən Fariz Cəfərov Azərbaycanda elektron xidmətlərin inkişafı haqqında geniş söhbət açıb. Çıxış zamanı rəqəmsal transformasiya, texnoloji inkişaf, Azərbaycanda son illərdə rəqəmsal hökumətin təşkili istiqamətində görülən işlər haqqında konfrans iştirakçılarına ətraflı məlumat verilib.
Bu ilki tədbirdə bir sıra xarici ölkələrin dövlət və özəl sektorunun nümayəndələri ilə yanaşı BMT, ATƏT, Dünya Bankı kimi təşkilatların ekspertləri də iştirak ediblər.
Eyni zamanda tədbir çərçivəsində COVID-19 pandemiyasından çıxan nəticələr, dövlət xidmətlərinin göstərilməsində rəqəmsal həllərin tətbiqi və digər istiqamətlər üzrə panel müzakirələri və seminarlar keçirilib.
Qeyd edək ki, “Astana Hub Dövlət Xidmətləri Mərkəzi” maraqlı tərəflərin bir araya toplanaraq müzakirələrin təşkil olunduğu və təcrübələrin paylaşıldığı beynəlxalq platformadır.

EGDC participated in the international conference
Fariz Jafarov, Director of the E-GOV Development Center (EGDC) of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, took part in the annual international conference on “Development and Cooperation of public services and cooperation” organized by “Astana Civil Service Hub”.
Fariz Jafarov made a presentation on "Digital services in the new reality" at the session of the conference "Digitalization in the provision of public services" and spoke about the development of e-services in Azerbaijan. During the speech, the conference participants were informed in detail about the digital transformation, technological development, the work done in Azerbaijan in recent years to organize digital government.
Representatives of the public and private sectors of a number of foreign countries, as well as experts from organizations such as the UN, the OSCE and the World Bank attended at this year's event.
At the same time, panel discussions and seminars were held on the results of the COVID-19 pandemic, the application of digital solutions in the provision of public services and other areas.
It should be noted that the “Astana Civil Service Hub” is an international platform where stakeholders gather to discuss and share experiences.