www.yolumuzqarabaga.az portalı istifadəyə verilib
İşğaldan azad olunan torpaqlara səfərlərin təşkil edilməsi məqsədilə yaradılan www.yolumuzqarabaga.az portalı texniki olaraq Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi tərəfindən hazırlanıb. Portalın məqsədi səfərlər üçün bilet alışının asanlaşdırılması, vətəndaşların səfərlərinin rahat və təhlükəsiz şəkildə həyata keçirilməsidir.
Portal vasitəsilə bilet sifarişini 3 addımda reallaşdırmaq mümkündür: Portala giriş, biletin seçimi və ödəniş.
Portaldan istifadə isə bağlı daha ətraflı məlumatla təlimat videosunda tanış olmaq mümkündür: https://youtu.be/P9HUckzr9ZE
Vətəndaşın aldığı bilet haqqında məlumat onun şəxsi kabinetində görünəcək. Həmçinin bilet haqqında məlumat portalda qeyd edilən mobil nömrəyə SMS-lə göndərilir. Biletinin pdf forması isə vətəndaşın portalda qeyd etdiyi e-mail ünvanına göndərilir.
Biletin üzərində QR kod yerləşdirilib. QR kod vasitəsilə vətəndaşın aidiyyati məntəqələrdə biletinin yoxlanışı daha operativ şəkildə həyata keçiriləcək.
Səfərlər yalnız COVID-19 pasportlarına (vaksin, immunitet və ya əks göstəriş sertifikatları) malik vətəndaşlar üçün mümkün olacaq. Habelə səfərlər Vətən Müharibəsi Qəhrəmanları, Milli Qəhrəmanlar, şəhid ailələrinin üzvləri, həmçinin Qarabağ müharibəsi əlilləri üçün ödənişsiz olacaq. Bu istiqamətdə yoxlamalar vətəndaşların rahatlığı üçün elə sistem üzərindən real vaxt rejimində yoxlanacaq.
Yoxlama www.yolumuzqarabaga.az portalına aidiyyati qurumların sistemlərinin inteqrasiya olunması sayəsində baş tutacaq, beləliklə vətəndaşlar bu istiqamətdə əlavə yoxlamalardan azad olacaqlar.

The portal www.yolumuzqarabaga.az has been launched
The portal www.yolumuzqarabaga.az, created to organize trips to the liberated lands, was technically developed by the E-GOV Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. The purpose of the portal is to facilitate the purchase of tickets for trips, to make citizens' trips comfortable and safe.
It is possible to order a ticket through the portal in 3 steps: access to the portal, ticket selection, and payment.
More detailed information on using the portal can be found in the instructional video: https://youtu.be/P9HUckzr9ZE
Information about the ticket purchased by the citizen will appear in his personal cabinet. Also, ticket information is sent via SMS to the mobile number listed on the portal. The pdf form of the ticket is sent to the e-mail address specified by the citizen on the portal.
A QR code is placed on the ticket. The citizen's ticket will be checked more quickly at the relevant points via the QR code.
Trips will be possible only for citizens with COVID-19 passports (vaccine, immunity, or contraindication certificates). The trips will be free of charge for Heroes of the Patriotic War, National Heroes, members of the families of martyrs, as well as disabled people of the Karabakh war.
The checks will take place due to the integration of the systems of the relevant agencies into the portal www.yolumuzqarabaga.az, thus, citizens will be free from additional checks in this direction.