EHİM “Rəqəmsal icra hakimiyyəti” layihəsi ilə bağlı növbəti təlimlər keçirib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi (EHİM) “Rəqəmsal icra hakimiyyəti” layihəsi çərçivəsində növbəti təlimlər keçirib. Bu dəfəki onlayn təlimlər Naftalan şəhər, habelə Daşkəsən, Goranboy, Göygöl, Samux, Ağstafa, Gədəbəy, Qazax, Şəmkir və Tovuz rayonlarının icra hakimiyyəti əməkdaşları üçün keçirilib.
Ötən ilin noyabr ayında pilot layihə olaraq ictimaiyyətə təqdim edilən “Rəqəmsal icra hakimiyyəti” - rih.gov.az portalı vasitəsilə sosial-iqtisadi aktiv 3 bölgə - Gəncə şəhəri, Masallı və Quba rayonlarının icra hakimiyyətlərinin bir çox xidmətləri elektronlaşdırılıb.
Layihənin əhatə dairəsinin daha da genişləndirilməsi məqsədilə yanvarın 26-dan etibarən EHİM tərəfindən təlimlərə başlanılıb. Bundan əvvəlki təlimlər, Quba-Xaçmaz və Lənkəran-Astara iqtisadi rayonlarının icra hakimiyyəti əməkdaşları üçün təşkil olunub.
Təlimlər çərçivəsində portalın həm vətəndaşlar, həm də icra hakimiyyətləri üçün yaradılan funksionallıqları haqqında geniş məlumat verilir.
rih.gov.az portalı vətəndaşlara yerli icra hakimiyyətləri xidmətləri üçün elektron qaydada müraciət etmək, görüşün təyin edilməsi üçün onlayn müraciət etmək, onlayn görüş müraciəti yaratmaq, onların fəaliyyəti haqqında məlumat almaq, müxtəlif mövzuları aktuallaşdırmaq imkanı yaradır. İcra hakimiyyətləri isə “Rəqəmsal icra hakimiyyəti” portalının təqdim etdiyi üstünlüklər sayəsində fəaliyyətlərini daha da səmərəli və operativ qura biləcək, vaxt və resurslarına qənaət edərək daha operativ qərarlar qəbul edə biləcək.
Tədbirdə icra hakimiyyəti nümayəndələrini maraqlandıran suallar da cavablandırılıb, rəy və təkliflər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

EGDC held another training on the "Digital executive power" project
The E-GOV Development Center (EGDC) of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan has held another training within the framework of the “Digital executive power” project. This time, the online training was held for employees of the executive powers of Naftalan city, as well as Dashkasan, Goranboy, Goygol, Samukh, Agstafa, Gadabay, Gazakh, Shamkir, and Tovuz regions.
Many services of the executive powers of 3 socio-economically active regions - Ganja city, Masalli, and Guba regions - have been electronicized through the portal "Digital executive power" -rih.gov.az presented to the public as a pilot project in November last year.
In order to further expand the scope of the project, trainings began on January 26. Previous trainings were organized for employees of the executive powers of Guba-Khachmaz and Lankaran-Astara economic regions.
The trainings provide extensive information about the functionality of the portal created for both citizens and executive powers.
The rih.gov.az portal allows citizens to apply for the services of local executive powers electronically, to apply online for an appointment, to create an online meeting application, to receive information about their activities, to update various topics. Executive powers will be able to organize their activities more efficiently and effectively, to make more efficient decisions, saving time and resources as a result of the advantages provided by the portal "Digital executive power".
The questions of the representatives of the executive powers were answered at the event, and there was a wide exchange of views and suggestions.