“ASAN Login”də istifadəçi sayı 32% artıb
2021-ci ildə “ASAN Login” Vahid Giriş Sistemində istifadəçi sayı 32% artıb. Hazırda “ASAN Login”də təqribən 2,4 milyon istifadəçi qeydiyyatdan keçib.
Sistem Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi tərəfindən yaradılıb və idarə edilir. “ASAN Login”in əsas məqsədi rahat və təhlükəsiz girişi təmin edərək vətəndaşın elektron xidmətlərdən istifadəsini asanlaşdırmaqdır.
“ASAN Login” vətəndaşlara səlahiyyətlərini vahid mərkəzdən idarə etmək imkanı yaradır. “ASAN Login”də qeydiyyatdan keçərək sistemə giriş etməklə vətəndaş 70-dən çox sistemə, o cümlədən “myGov”, “e-Agro”, “e-sosial”, “Rəqəmsal icra hakimiyyəti” portalı, Dövlət Gömrük Xidməti, habelə digər qurum və portallar vasitəsilə təqdim edilən xidmətlərə vahid məkandan giriş əldə edir. “ASAN Login”dən çıxış edəndə, vətəndaş bütün portallardan çıxış etmiş olur.
• “ASAN Login”də qeydiyyatdan keçmək üçün təlimat videosu:https://youtu.be/aqcALD1jT7k
• Mobil nömrəsi öz adına olmayan vətəndaşlar üçün yaradılan videoqeydiyyat haqqında təlimat videosu:https://youtu.be/UCBVu2hyzv8

The number of users of ASAN Login has increased by 32%
In 2021, the number of users of the "ASAN Login" Single Sign-On System increased by 32%. Currently, about 2.4 million users are registered in ASAN Login.
The system was established and managed by the E-GOV Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. The main purpose of the "ASAN Login" is to facilitate the use of e-service by citizens by providing convenient and secure access.
"ASAN Login" allows citizens to manage their powers from a single center. By registering in the “ASAN Login”, a citizen can access more than 70 systems, including “myGov”, “e-Agro”, “e-social”, the “Digital executive power” portal, the State Customs Service, as well as other agencies and access to services provided through portals from a single location. When leaving the "ASAN Login", the citizen signs out from all portals.
• Instructive video for registration in "ASAN Login":https://youtu.be/aqcALD1jT7k
• Instructive video on video recording created for citizens who do not have a mobile number in their name:https://youtu.be/UCBVu2hyzv8