EHİM “Rəqəmsal Hökumət” təşviqat proqramı çərçivəsində Şamaxıda təlimlər keçirib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi rəqəmsal xidmətlərin təşviqatı və əhalinin bu xidmətlər haqqında məlumatlılığının artırılması istiqamətlərində fəaliyyətini davam etdirir. Bu məqsədlə Şamaxı rayonunda yerləşən ASAN Təlim Mərkəzində “Rəqəmsal Hökumət” təşviqat proqramının növbəti mərhələsi keçirilib.
"PAŞA Holdinq"in sponsorluğu ilə keçirilən iki günlük təlimlərdə yerli icra hakimiyyətinin əməkdaşları, ASAN könüllüləri, gənclər və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər. Yüzdən çox gəncin qatıldığı görüşlərdə  artıq bütün regionlarda, eləcə də Şamaxıda istifadəyə verilən “Rəqəmsal icra hakimiyyəti” – rih.gov.az portalı haqqında ətraflı məlumat verilib. Portalın funksionallıqları, vətəndaşlar və icra hakimiyyətləri üçün yaradılan imkanlar, habelə xidmətlər, vətəndaş qəbulu, e-iştirakçılıq, məlumatlandırma modulları  ətraflı izah edilib.
Təlimlərdə, habelə “ASAN Login” Vahid Giriş Sistemi, “myGov” şəxsi kabinet əsaslı elektron hökumət portalı, “ASAN ödəniş”, “ASAN Finans”, “ASAN Viza”, “e-Agro”, “e-sosial”, digər portallar və rəqəmsal həllər haqqında geniş məlumat verilib.
Bundan öncə "Rəqəmsal Hökumət” təşviqat proqramının 4 mərhələsi keçirilib. Proqramın əsas hədəfi könüllülərin dəstəyi ilə Bakı və  digər regionlarda da vətəndaşların rəqəmsal xidmətlər haqqında maarifləndirilməsi, rəqəmsal xidmətlər və elektron müraciətlərin istifadəsini genişləndirməkdir.
“ASAN Könüllülük” Məktəbinin də dəstəyi ilə keçirilən proqram çərçivəsində 25 könüllü Şamaxı “ASAN xidmət” mərkəzində vətəndaşlara elektron dövlət xidmətləri, elektron ödənişlər, rəqəmsal həllərlə bağlı dəstək olacaq və sorğular keçirəcək.

EGDC conducted training in Shamakhi as part of the “Digital Government” campaign program
The E-GOV Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan continues to work to promote digital services and increase public awareness of these services. For this purpose, the next stage of the "Digital Government" campaign program was held at the ASAN Training Center in Shamakhi.
The two-day training, sponsored by “PASHA Holding”, was attended by the officials of local executive powers, ASAN volunteers, young people, and community members. At the meetings attended by more than a hundred young people, detailed information was provided about the "Digital Executive Power" portal - rih.gov.az, which has already been launched in all regions, as well as in Shamakhi. The functionality of the portal, opportunities created for citizens and executive powers, as well as services, citizen reception, e-participation, information modules were explained in a detailed way.
The training also provided extensive information on the “ASAN Login” Single Sign-On System, “myGov” personal cabinet-based e-government portal, “ASAN payment”, “ASAN Finance”, “ASAN Visa”, “e-Agro”, “e-social”, other portals, and digital solutions.
Before that, four stages of the "Digital Government" campaign program were held. The main goal of the program is to educate citizens about digital services, expand the use of digital services and e-applications in Baku and other regions with the support of volunteers.
As part of the program, which is also supported by the ASAN Volunteer School, 25 volunteers will support citizens in the Shamakhi “ASAN service” center on e-government services, e-payments, digital solutions, and conduct surveys.