EHİM AHK Azərbaycanın üzvləri üçün geniş təqdimat edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi ilə Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatası (AHK Azərbaycan) arasında görüş keçirilib.
AHK Azərbaycana üzv şirkətlərin, diplomatik nümayəndəliklərin, bir sıra yerli və xarici şirkətlərin rəhbərlərinin iştirak etdiyi görüşdə EHİM-in direktoru Fariz Cəfərov geniş təqdimatla çıxış edib. Təqdimat çərçivəsində “myGov”, “ASAN Viza”, “ASAN Bridge”, “ASAN Login”, “ASAN Finans”, “Rəqəmsal icra hakimiyyəti” və digər layihələr haqqında ətraflı məlumat verilib. Mərkəzin gələcəyə baxışı, rəqəmsal hökumətin strateji təyinatları, rəqəmsal hökumət quruculuğu istiqamətində görülən işlər haqqında görüş iştirakçılarını maraqlandıran suallar cavablandırılıb, qarşılıqlı maraq kəsb edən mövzular ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
EHİM ictimai təşkilatlar, banklar, sığorta şirkətləri və biznes nümayəndələri ilə mütəmadi görüşlər keçirir. Maraqlı tərəflərlə keçirilən görüşlərin yekun hədəfi rəqəmsal xidmətlərlə bağlı ictimaiyyətin rəy və təkliflərini öyrənmək, rəqəmsal həllərin istifadəsini daha da genişləndirmək, vətəndaş məmnunluğunu daha da artırmaqdır.

The EGDC made an extensive presentation for members of AHK Azerbaijan
A meeting was held between the E-GOV Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the German-Azerbaijani Chamber of Commerce (AHC Azerbaijan).
EGDC Director Fariz Jafarov made an extensive presentation at the meeting, which was attended by the heads of AHC member companies, diplomatic missions, a number of local and foreign companies. The presentation provided detailed information on “myGov”, “ASAN Visa”, “ASAN Bridge”, “ASAN Login”, “ASAN Finance”, “Digital executive power”, and other projects. The questions of the participants about the vision of the center, the strategic goals of digital government, the work done to build a digital government were answered and there was a wide exchange of views on topics of mutual interest.
EGDC holds regular meetings with public organizations, banks, insurance companies, and business representatives. The ultimate goal of the meetings with stakeholders is to learn the public's views and suggestions on digital services, to further expand the use of digital solutions, and to further increase citizen satisfaction.