2022-ci ilin mart ayından e-taxes.gov.az portalında “Asan İmza” şəxsi kabineti istifadəyə verilib.
Dövlət Vergi xidmətinin rəsmi saytında nağdsız qaydada alınmış yaşayış və qeyri-yaşayış sahələrinə görə ödənilmiş ƏDV-nin bir hissəsinin qaytarılması ilə bağlı xüsusi bölmə yaradılıb.
Elektron platformaların təkmilləşdirilməsi rəqəmsal vergi inzibatçılığının təşviqi üçün əlavə imkanlar yaradır.
Dövlət qurumlarının bu prosesə miqrasiyası ilə IT xərclərinin azaldılması və informasiya sistemlərinin məhsuldarlığının artırılması ilə bərabər, bu sahədə təhlükəsizliyin daha effektiv təmin edilməsinə, sabit və dayanıqlı IT infrastrukturuna, operativ koordinasiya ilə yüksək keyfiyyətli servis təminatı və 24/7 monitorinq xidmətinə nail olunur.
Beləliklə, elektron platformaların yeni çağırışlara uyğun təkmilləşdirilməsi rəqəmsal vergi inzibatçılığının təşviqi üçün əlavə imkanlar yaradır.

6782 Print the text Copy text
A special section has been created on the official website of the State Tax Service to refund a part of the VAT paid for residential and non-residential properties purchased via bank transfer.
The improvement of electronic platforms provides additional opportunities for the promotion of digital tax governance.
With state institutions joining this process, it helps reduce IT costs and boost the productivity of information systems, establish a more effective security systems, deliver a resilient and sustainable IT infrastructure, and provide high-quality services and 24/7 monitoring.
The improvement of electronic platforms thereby provides additional opportunities for the promotion of digital tax governance.