Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin fəaliyyət sahələri üzrə son bir ayda 50 minə yaxın e-arayış verilib
14782 Mətni çap edin Mətni kopyala
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin fəaliyyət sahələrinə dair elektron arayış xidmətləri vasitəsilə son bir ayda 50 minə yaxın  e-arayış verilib.
Onlardan böyük hissəsini müavinət və təqaüd, pensiya təminatı, əlillik və iş yerinə, məşğulluğa dair arayışlar təşkil edib.
Son 5 ildə əmək, məşğulluq, sosial təminat, əlillik, reabilitasiya və s. sahələr üzrə elektronlaşma proqramı çərçivəsində Nazirliyin 30 e-arayış xidməti də istifadəyə verilib.
Nazirliyin e-arayış xidmətləri vətəndaşlara iş yerinə və əlilliyə dair,  pensiya, müavinət, təqaüd, maddi yardım, ünvanlı yardım, dövlət tərəfindən mənzil və avtomobillə təmin edilmə, fərdi şəxsi hesab və s. barədə e-qaydada arayış əldə etmələrinə imkan verir.

Ministry of Labor and Social Protection of the Population Issued Some 50,000 e-References Last Month
5757 Print the text Copy text
As many as 50,000 e-references were issued in the last month through the electronic reference services of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population.
Most of them referred to allowances and pensions, retirement benefits, disability, and workplace and employment.
In the last 5 years, the Ministry commissioned 30 e-reference services in the field of labor, employment, social security, disability, rehabilitation, etc. as part of its electronification program.
Its e-reference services provide citizens with references on workplace and disability, pension, allowance, scholarship, financial assistance, targeted assistance, housing and car provision by the state, individual personal accounts, etc.