Ötən ay “Elektron hökumət” portalına müraciət edənlərin sayı məlum oldu
Bu gün ölkəmizdə elektron xidmətlərin keyfiyyətinin artırılması və əhatə dairəsinin genişləndirilməsi sahəsində ardıcıl tədbirlər həyata keçirilir. Bunun nəticəsidir ki,  vətəndaşların əksəriyyəti sosial-iqtisadi həyatın bir çox sahələrini əhatə edən xidmətlərdən elektron şəkildə faydalanmağa üstünlük verirlər.
Bütün bu xidmətlərin bir mərkəzdə  - “Elektron hökumət” portalında cəmləşməsi isə onların işini daha da asanlaşdırır. İstifadəçi rahatlığını və məmnunluğunu təmin etmək üçün portalda təqdim edilən xidmətlərin sayı və çeşidi fasiləsiz olaraq yenilənir.
Hazırda portalda 42 sahə üzrə elektron xidmət vətəndaşlar üçün açıqdır. Portalda real vaxt rejimində dəyişən sayğac vasitəsi ilə, elektron xidmətlərə müraciət sayını, daha çox istifadə edilən xidmətlərin statistikasını müəyyən etmək mümkündür.
Statistikaya əsasən, may ayı ərzində vətəndaşlar portalda yer almış 42 sahə üzrə təqdim olunan 311  elektron xidmətə müraciət edib.

Number of visits to e-Government portal last month made public
Today successive measures are being implemented in Azerbaijan to improve the quality of electronic services and expanding their scope of application. As a result, the majority of citizens prefer to use online services covering a number of areas of social and economic life.
The combination of all of these services in a single center – e-Government portal – makes it even more convenient. To ensure user convenience and satisfaction,   the number and range of services provided on the portal is updated constantly.
Currently, citizens have the opportunity to use e-services on 42 areas. It is possible to determine the statistics on the number of visits to e-services and most frequently used services with the help of the counter operating on the portal in real time mode.
According to the data, in May, citizens visited 311 e-services on 42 areas that are available on the portal.