Elektron arayışlar kağız üzərində arayış tələbini aradan qaldırır
"Fintrend" kredit təşkilatının müştərilə də "Elektron hökumət" portalının xidmətlərinə müraciət edəcək.
"Elektron hökumət" portalı ilə tərəfdaşlıq edən kredit təşkilatlarının siyahısına daha bir bank əlavə olundu. Belə ki, artıq "Fintrend"  bank olmayan kredit təşkilatı kredit əməliyyatlarına elektron arayışları daxil edərək vətəndaşlara "Elektron hökumət" portalı üzərindən daha rahat xidmət təqdim edəcək.
Bu elektron xidmət vasitəsilə vətəndaş heç yerə getmədən, vaxt itkisinə yol vermədən onlayn rejimdə portala daxil olaraq sistem tərəfindən avtomatik formalaşdırılan arayışı elektron şəkildə təşkilata ünvanlaya bilər.
Elektron arayış müxtəlif dövlət orqanlarının elektron informasiya ehtiyatları əsasında hazırlanmış elektron sənəddir. Elektron arayışlar vaxt itkisinin qarşısını almaqla vətəndaşın rahatlığını təmin edir.
Xatırladaq ki, "Elektron hökumət" portalının vətəndaşlara göstərdiyi bu xidməti artıq 25-dən çox bank və kredit təşkilatları tətbiq edir.

Reference documents do away with need for paper ones
Clients of credit organization Fintrend will also be able to apply to the services of E-government portal.
One more bank has also been added to the list of credit organizations partnering with the E-government portal. Thus,  the non-banking financial  institution Fintrend  will  provide more convenient  services  to its clients  through the portal  E-government  by including reference documents  in loan transactions.
Through this e-service, citizens can send a reference document online to the bank by accessing the portal, without losing time or visiting anywhere. Note that reference documents are automatically generated by the system.
A reference document is an electronic document prepared on the basis of electronic information resources of various government agencies. Reference documents provide convenience to citizens by preventing loss of time.
It should be noted that this service, provided to citizens by E-government portal, has been implemented by more than 25 banking and credit organizations.
Currently, 18 types of various reference documents are provided to citizens by the E-government portal.